Zielniki – edukacja ekologiczna i przyrodnicza jest priorytetem kształcenia w klasie trzeciej. Uczniowie przez miesiąc wyszukiwali , zasuszali i przygotowali roślinki , które rosną w naszym środowisku. Zadanie było o tyle utrudnione, że w zielniku miały znaleźć się zioła o leczniczych właściwościach i liście drzew, także wykorzystywane w celach leczniczych lub kosmetycznych.

Uczniowie wspaniale poradzili sobie z zadaniem, a pomoc rodziców była świetną nauką i zabawą. Ponadto każdy prezentował na forum klasy swój zbiór pokonując tremę . Dłuższe wypowiedzi na forum klasy, przygotowują do pracy w klasach starszych.

Efekty można podziwiać na wystawie .

Tabliczka mnożenia

W tym roku uczniowie klasy III podejmują różne działania, aby biegle posługiwać się mnożeniem i dzieleniem w zakresie 100.

7 października obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty. Braliśmy udział w konkursie zgaduj – zgadula/ wygrała Marysia/, metodą projektu opracowaliśmy plansze oraz wykonaliśmy dodatkowe zadania z tabliczką mnożenia.

Aktywni uczniowie w tym działaniu to : Ninka, Kinga, Zosia, Weronika, NadiaW., Damian- BRAWO !!!!!

Wulkan.

We wrześniu omawialiśmy tematykę związaną z powstaniem gór, jaskiń, jezior podziemnych oraz co to jest wulkan. W naszej klasie wszelkie eksperymenty wykonujemy bardzo chętnie. Pierwsza Ninka zaprezentowała wybuch wulkanu i wykonała model. Potem Szymon pięknie prezentował swoje doświadczenie na modelu i Zosia.

Sałatka jesienna.

Podzieleni na dwie grupy przygotowaliśmy pyszne sałatki warzywne na drugie śniadanie.

W tym roku zwróciliśmy uwagę na czytanie etykiet i dat ważności na produktach. Dokładnie analizowaliśmy piramidę żywnościową. Duża grupa uczniów naszej klasy uprawia sport w wolnych chwilach... BRAWO!!! Najlepszą wiedzą o zdrowym odżywianiu, hartowaniu organizmu i sporcie popisał się Mateusz. Pokazał uczniom dużą kolekcję zgromadzonych medali.

Światowy Dzień Uśmiechu

Mały Samorząd Uczniowski przypomniał nam swoimi działaniami o wesołym Dniu Uśmiechu.

Bawiliśmy się świetnie, a hasło „Nigdy nie zapomnij uśmiechać się, bo dzień bez uśmiechu jest dniem straconym” pozostanie z nami na zawsze. Z tej okazji była dyskoteka.