20211206 082643

Uczniowie klasy 2 od początku grudnia 2021 r. uczestniczyli  w  Klasowym Projekcie pod nazwą: ,, MIKOŁAJKI W KLASIE".

W ramach tego projektu uczniowie najpierw zapoznali się z historią Świętego Mikołaja - Biskupa, a na lekcji religii obejrzeli film o tej tematyce. W kolejnych dniach wykonali piękne prace plastyczne różnymi technikami. Oczywiście najważniejszym punktem projektu były odwiedziny Mikołaja w klasie, 6 grudnia 2021 r., oraz wręczenie upragnionych prezentów. Jednym z podarunków były przestrzenne bombki do samodzielnego złożenia. Wymagało to od uczniów skupienia uwagi, koncentracji i wytrwałości. Efekt był imponujący!

Na zajęciach z edukacji polonistycznej, utrwalając adresowanie kopert i pisanie listu, każdy uczeń napisał list do koleżanki lub kolegi, w którym opisał/-a wizytę Mikołaja w klasie. Listy zostały napisane poprawnie i zachwyciły wychowawcę swoją treścią i dokładnością.

Mając za wzór świętego Mikołaja - Biskupa, dzieci  pamiętały o potrzebujących, biorąc aktywny udział w zbiórce produktów higienicznych, kosmetycznych i artykułów szkolnych dla Domu Dziecka w Bierutowie.

Z kolei, na informatyce, tworzyli mikołajkowe czapki, za pomocą narzędzi komputerowych.

Wszystkie podjęte działania, z klasowego projektu, miały za cel doskonalenie umiejętności w zakresie edukacji polonistycznej, plastycznej, technicznej i społecznej. Sprzyjały one również wyzwoleniu dziecięcej radości z osiągnięć, a także przekonanie się, czym jest ,, dobroć?".  A wzorem dobroci jest oczywiście święty Milołaj.

Uczniowie klasy 2, z wychowawcą, zapraszają do obejrzenia galerii zdjęć z wyżej opisanych działań.

GALERIA ZDJĘĆ - 1 & GALERIA ZDJĘĆ - 2

Opracowanie: Grażyna Garnczarek