Pomagamy ptakom przetrwać zimę

Drukuj
Kategoria: Ogłoszenia Szkoła Podstawowa Pątnów
Opublikowano Grażyna Garnczarek

 W dniu 18.02.2021 r. uczniowie klasy 1, po raz kolejny dokarmiali ptaki. Tym razem zawieszali na karmnikach i drzewach kule tłuszczowe, które przyniosła Marysia Nowacka. Takie ,, pyzy" dla ptaków, to bogaty w tłuszcze i wysokiej jakości ziarno, bardzo energetyczny pokarm, który pozwoli przetrwać zimę. Wcześniej pierwszoklasiści wykonali karmniki z plastikowych butelek i drewnianych łyżek, które  zawiesili w ogródku botanicznym. 

Opisane działania uwrażliwiają dzieci na los ptaków oraz uświadamiają o konieczności ich systematycznego dokarmiania. Była to również okazja do rozpoznawania i nazywania wybranych gatunków ptaków zimujących w Polsce.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Opracowanie: Grażyna Garnczarek

                             

Best webhosting site hostgator coupon and online poker on party poker
Copyright 2011 Pomagamy ptakom przetrwać zimę. Custom Footer text
Joomla Templates by Wordpress themes free