Zajęcia przyrodnicze w terenie

Opublikowano Grażyna Garnczarek

Od września roku szkolnego 2014/15 uczniowie klasy II. odbywają zajęcia przyrodniczo - ekologiczne w terenie. Jest to również okazja do realizacji zadań w ramach działalności Klubu Czterech Żywiołów.

Do tej pory uczniowie wykonali zadania z Żywiołu Ogień: Miłośnik Drzew, Drzewa i krzewy Polski oraz Opiekun Zwierząt, a także niektóre zadania z Żywiołu Ziemia. Do realizacji tych przedsięwzięć urokliwym miejscem były łąki i tereny przy strudze obok kościoła, okolice źródełka św. Rocha i tereny przy stadionie. Na zakończenie zajęć na dzieci zawsze czeka miła niespodzianka. Do tej pory było to ognisko integracyjne (wrzesień) oraz pieczenie ziemniaków (październik). Niewątpliwie atrakcją dla dzieci stało się poznanie historii dawnych właścicieli ziemskich Pątnowa- rodziny Krzyżanowskich i Kobylańskich, jak również zwiedzienie opuszczonego dworku w parku przy stadionie.

Ponieważ energia przyrody ma nas wspierać, w najbliższej przyszłości wybieramy się na wycieczkę w poszukiwaniu wiosny.