BohaterON w Twojej Szkole 2019

Opublikowano A.Maryniak-Stanek

BohaterON w Twojej Szkole to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON - włącz historię! Kampania ta ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję postaw patriotycznych i najnowszej historii Polski. W tym roku szkolnym w projekcie wzięli udział uczniowie klasy IIIa, VIa i VIII. Najpierw w czasie zajęć wprowadzeni zostali w tematykę Powstania Warszawskiego, wykonywali różne zadania. Potem pisali kartki i listy dla Powstańców, w których dziękowali przede wszystkim za walkę w obronie Ojczyzny, za wolny i bezpieczny kraj. Te działania spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów, którzy bardzo zaangażowali się w projekt. Do Powstańców wysłaliśmy 47 kartek i listów .