ZAJĘCIA NA UNIWERSYTECIE OPOLSKIM

Opublikowano Barbara Raducka

25.09.2019 uczestnicy koła przyrodniczego z klasy VII brali kolejny raz udział w zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych  na Uniwersytecie Opolskim. Młodzież realizowała projekt  badawczy ,,Chronimy siebie i środowisko”.  Zajęcia zorganizowane zostały w ramach projektu  „E-Pątnów – lepsza edukacja dla lepszej przyszłości uczniów i uczennic w Gminie Pątnów”. Celem warsztatów było rozbudzenie wśród uczniów poczucia odpowiedzialności za siebie i otaczające ich środowisko.

Młodzież pracowała z oscyloskopem oraz decybelomierzem.

Wykorzystując oscyloskop uczniowie zmierzyli napięcie w obwodzie, w którym jeden z punktów testowych połączony jest z masą.

Uczestnicy warsztatów mieli także okazję po raz pierwszy pracować z urządzeniem o nazwie audiometr, służącym do diagnostyki zaburzeń narządu słuchu.

Zorganizowane warsztaty w zachęcający sposób rozbudziły w młodzieży chęć do nauki przedmiotów przyrodniczych.

Opracowała: Barbara Raducka