Warsztaty na Uniwersytecie Opolskim

Drukuj
Kategoria: Ogłoszenia Szkoła Podstawowa Pątnów
Opublikowano Mariola Piotrowska

29.05.2019 uczestnicy koła przyrodniczego z klasy VI brali udział w zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych na Uniwersytecie Opolskim. Młodzież realizowała projekt  badawczy ,,Chronimy siebie i środowisko”.  Zajęcia zorganizowane zostały w ramach projektu  „E-Pątnów – lepsza edukacja dla lepszej przyszłości uczniów i uczennic w Gminie Pątnów”. Celem warsztatów było zapoznanie uczniów z pojęciem zanieczyszczenia sztucznym światłem.

Uczestnicy wysłuchali wykładów o zanieczyszczeniu światłem oraz skutkach zanieczyszczenia powietrza. Młodzież dowiedziała się m.in.,że zanieczyszczenie światłem to nadmierne i nieodpowiednie używanie światła sztucznego oraz, że ma ono wieloraki wpływ na środowisko i zdrowie istot, które to środowisko zamieszkują (zwierzęta, rośliny, człowiek). Ponadto nasi uczniowie pracowali z przyrządami mierniczymi, np. z luksomierzem. Zorganizowane warsztaty w zachęcający sposób rozbudziły w młodzieży poczucie odpowiedzialności za siebie i otaczające ich środowisko.

Opracowała: Barbara Raducka

 Więcej

Best webhosting site hostgator coupon and online poker on party poker
Copyright 2011 Warsztaty na Uniwersytecie Opolskim. Custom Footer text
Joomla Templates by Wordpress themes free