Domki dla ptaków

Opublikowano Mariola Piotrowska

,,Kolorowy domek dla moich skrzydlatych przyjaciół”

Chętni uczniowie z klas 4-6 naszej szkoły uczestniczyli w akcji  ,,kolorowy domek dla moich skrzydlatych przyjaciół”.

Aby wziąć udział w konkursie zorganizowanym przez Powiatowy Młodzieżowy Dom  Kultury i Sportu w Wieluniu należało wykonać domek dla ptaków z otrzymanych materiałów  i barwnie go ozdobić, wykorzystując materiały i środki nieszkodliwe dla środowiska. Niezależnie od ilości wykonanych skrzynek lęgowych każda szkoła biorąca udział w konkursie musi złożyć w Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu tylko jedną skrzynkę lęgową. Spośród dziesięciu starannie przygotowanych domków dla ptaków jury składające się z nauczycieli przedmiotów przyrodniczych oraz artystycznych z ZSS  w Pątnowie wybrało skrzynkę lęgową wykonaną przez uczennicę klasy 4a Annę Klimas i to domek Ani będzie reprezentować naszą szkołę w konkursie zorganizowanym przez MDK w Wieluniu.  Pozostałe, równie pięknie wykonane skrzynki lęgowe, zostaną powieszone na terenie naszej gminy. Domki dla ptaków, które można zobaczyć na zdjęciu, wykonały następujące uczennice: Anna Klimas, Ida Komor, Amelia Faińska, Wiktoria Kolman, Dydyna Weronika i Maja, Fajerska Lena, Więcław Oliwia,  Kuźbińska Zuzanna, Aleksandra Wieczorek oraz Marta Łuczak.  Serdecznie dziękujemy dziewczętom za ich prace konkursowe i chęć niesienia pomocy ptakom.

Opracowała: Barbara Raducka