Warsztaty ekologiczne dla przedszkolaka

Drukuj
Kategoria: Ogłoszenia Szkoła Podstawowa Pątnów
Opublikowano Mariola Piotrowska

Z okazji tegorocznego Dnia Ziemi uczniowie klas V, którzy uczestniczą w kole przyrodniczym w ramach projektu                „E-Pątnów – lepsza edukacja dla lepszej przyszłości uczniów i uczennic w Gminie Pątnów”, przeprowadzili 26.04.2019 dla najmłodszych przedszkolaków z Pątnowa warsztaty ekologiczne.

 

Dzieciaki obejrzały teatrzyk w wykonaniu piątoklasistów o tematyce ekologicznej pod tytułem ,,Zamieszanie na leśnej polanie”. Scenę oraz bohaterów sztuki teatralnej uczniowie zrobili własnoręcznie z zebranych odpadów. Celem spotkania było pokazanie przedszkolakom jak można poprzez zabawę zmniejszyć ilość śmieci, które codziennie każdy z nas produkuje. Zamiast wyrzucać np. rolki po papierze toaletowym można zrobić z nich pomysłowe zabawki. Starsi uczniowie przypomnieli również maluchom jak należy dbać o przyrodę i zachowywać się w lesie.

Drugą część zajęć rozpoczęto od ćwiczenia „Ziemia wesoła - Ziemia smutna”.  Dzieci na podstawie przygotowanych rysunków uzasadniały dlaczego Ziemia jest smutna a dlaczego wesoła. W dalszej części, w ramach udziału przedszkolaków w projekcie  ekologicznym „Smog nad nami”,omówiony został wpływ zanieczyszczonego powietrza na życie ludzi, roślin i zwierząt. Zajęcia były okazją do podniesienia poziomu wiedzy dzieci na temat właściwości powietrza oraz jego wpływu na życie wszystkich istot żywych. 

 Opracowała: Barbara Raducka

 Więcej

Best webhosting site hostgator coupon and online poker on party poker
Copyright 2011 Warsztaty ekologiczne dla przedszkolaka. Custom Footer text
Joomla Templates by Wordpress themes free