Koło przyrodnicze - kl. IV-VI

Opublikowano Mariola Piotrowska

W ramach projektu  „E-Pątnów – lepsza edukacja dla lepszej przyszłości uczniów i uczennic w Gminie Pątnów”, z myślą o uczniach klas 4 - 6 szkoły podstawowej zainteresowanych naukami przyrodniczymi, prowadzone są przez panią Barbarę Raducką koła przyrodnicze.

Zaplanowane działania uwzględniają zajęcia przygotowujące do prowadzenia obserwacji bezpośredniej i pośredniej, rozwijania zainteresowań badawczych. Podczas zajęć uczniowie np. posługując się mikroskopami oglądają wszystko co może znaleźć się w kropli wody między szkiełkiem podstawowym a nakrywkowym, pracują z modelem ukształtowania terenu i rzeźby krasowej, badają natężenie hałasu, wykonują domki dla zapylaczy. Koła przyrodnicze są prowadzone z wykorzystaniem nowoczesnych i różnorodnych pomocy dydaktycznych, aby w zachęcający sposób rozbudzić w dzieciach poczucie odpowiedzialności za siebie i otaczające ich środowisko.

Opracowała: Barbara Raducka