DZIEL SIĘ UŚMIECHEM

Opublikowano A.Maryniak-Stanek

W tym roku szkolnym uczniowie klas I-III oraz klasy VI przystąpili do programu "DZIEL  SIĘ  UŚMIECHEM", w ramach  którego wolontariusze PCK wspólnie z nauczycielami przeprowadzą zajęcia edukacyjne .

Podczas lekcji poruszane będą tematy profilaktyki i higieny jamy ustnej, zbilansowanej, zdrowej diety oraz aktywnego stylu życia.

Każdy uczestnik akcji otrzymał zestawy do pielęgnacji zębów składające się ze szczotki i pasty do zębów oraz bezcukrowej gumy do żucia. Do uczniów trafiły materiały edukacyjne Klubu Wiewiórki PCK „Dziel się Uśmiechem”: książeczka „Ja i moje zęby” dla dzieci w wieku 6-9 lat oraz zeszyt „Ja i mój uśmiech” dla dzieci w wieku 0-13 lat.

Materiały zostały przygotowane tak, aby w ciekawy i interaktywny sposób pokazać uczniom najważniejsze zasady oraz zalety dbania o zęby. Przy ćwiczeniach, grach i quizach dzieci zdobędą wiedzę o prawidłowej higienie jamy ustnej, a do tego mamy nadzieję będą się świetnie bawiły.