Uroki jesieni - konkurs plastyczny

Drukuj
Kategoria: Ogłoszenia Szkoła Podstawowa Pątnów
Opublikowano Grażyna Garnczarek

      W dniu 19.11.2019 r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny klas I - III pod nazwą ,, Uroki jesieni", zorganizowany przez Mały Samorząd Uczniowski.

Celem konkursu było:

  • rozbudzanie zainteresowań przyrodniczych
  • rozwijanie poczucia odpowiedzialności za środowisko
  • wdrażanie uczniów do ,, ekologicznych zachowań"
  • zachęcanie do udziału w konkursach 

Komisja oceniająca prace plastyczne nie miała łatwego zadania, gdyż wykonane prace były pomysłowe, różnorodne, bardzo starannie wykonane i prezentowały wysoki poziom. Bardzo widoczny był duży wkład pracy.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce

Patryk Dydyna - kl. I , Bartosz Pilarczyk - kl. II i Weronika Dydyna - kl. III b

II miejsce

Luiza Janic - kl. II, Tomasz Nowak - kl. II i Amelia Stefaniak - kl. III a

III miejsce

Nikola Wyrembak - kl. I, Zofia Perliceusz - kl. II, Ewa Ciężka i Hanna Mikołajczyk - kl. III b

Wyróżnienie

Maja Szpikowska i Stanisław Polak - kl. I, Patryk Gońda - kl. III b

Pani dyrektor Dorota Hanas wręczając dyplomy pogratulowała nagrodzonym uczniom i zachęciła wszystkich do brania udziału w konkursach. Następnie p. Grażyna Garnczarek złożyła podziękowania wszystkim uczniom biorącym udział w wyżej wymienionym konkursie, a także Paniom biorącym udział w pracach komisji - p. I. Mierzwiak i M. Pawlik.

ZDJĘCIA

Konkurs fizyka i chemia w obiektywie

Drukuj
Kategoria: Ogłoszenia Szkoła Podstawowa Pątnów
Opublikowano Małgorzata Raducka

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW KLAS VII I VIII

DO UDZIAŁU W V EDYCJI SZKOLNEGO KONKURSU

„FIZYKA I CHEMIA W OBIEKTYWIE”

Organizator Konkursu:

Nauczyciele fizyki i chemii ZSS w Pątnowie

Cel Konkursu:

  • rozbudzenie zainteresowań uczniów fizyką i chemią poprzez dostrzeganie piękna zjawisk fizycznych i procesów chemicznych w otaczającym nas świecie,
  • doskonalenie umiejętności wykonywania doświadczeń,
  • popularyzacja fizyki i chemii wśród młodzieży.

Uczestnicy Konkursu:

Uczniowie klas VII, VIII.

Realizacja konkursu:

Wykonanie i złożenie prac u nauczycieli fizyki lub chemii.

KONKURS OBEJMUJE TRZY KATEGORIE FOTOGRAFII:

I. Obserwacja zjawiska fizycznego lub procesu chemicznego– seria fotografii.

II. Doświadczenie fizyczne lub chemiczne – seria fotografii.

III. Fotografia artystyczna zjawiska fizycznego lub procesu chemicznego.

 

Czytaj więcej: Konkurs fizyka i chemia w obiektywie

OGNISKO PATRIOTYCZNE

Drukuj
Kategoria: Ogłoszenia Szkoła Podstawowa Pątnów
Opublikowano A.Maryniak-Stanek

 

W ramach obchodów

Święta Niepodległości

07.11.2019r. o godz.17.30

na placu szkolnym

odbędzie się

 Ognisko Patriotyczne.

Serdecznie zapraszamy.

 

 

 

Pamiętamy

Drukuj
Kategoria: Ogłoszenia Szkoła Podstawowa Pątnów
Opublikowano Elżbieta Pęcherz

Oddzielili cię, syneczku, od snów, co jak motyl drżą,
haftowali ci, syneczku, smutne oczy rudą krwią,
malowali krajobrazy w żółte ściegi pożóg
wyszywali wisielcami drzew płynące morze…

 

12 listopada 2019 uczniowie klasy II i III a przy Pomniku Legii Akademickiej 36 Pułku Piechoty z Warszawy w nastroju zadumy i refleksji uczcili pamięć wszystkich walczących i poległych, pamiętając, że to dzięki nim żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Zapalili znicze, recytowali wiersze patriotyczne oraz przypomnieli sobie historię poległych w tym miejscu żołnierzy.

Czytaj więcej: Pamiętamy

Obchody 60-lecia szkoły w Pątnowie

Drukuj
Kategoria: Ogłoszenia Szkoła Podstawowa Pątnów
Opublikowano Magdalena Pawlik

     

19 X 2019 roku w Zespole Szkół Samorządowych im. Wł. St. Reymonta w Pątnowie odbyły się obchody 60-lecia wybudowania szkoły. Uroczystość rozpoczęła się od zbiórki i przemarszu zgromadzonych do miejscowego kościoła w asyście orkiestry dętej "Ogniki". Mszę świętą odprawili ksiądz proboszcz Sławomir Kandziora i ksiądz Józef Kaczmarek - absolwent pątnowskiej szkoły.

   

Następnie o godz. 12.00 odsłonięciem tablicy pamiątkowej na budynku szkoły rozpoczęła się część oficjalna uroczystości.

  

Na sali gimnastycznej dyrektor placówki, Dorota Hanas powitała licznie zgromadzonych gości, m. in. posła na Sejm RP Pawła Rychlika, radnego Sejmiku Województwa Łódzkiego Andrzeja Chowisa, starostę wieluńskiego Marka Kielera, wójta gminy Pątnów Jacka Olczyka, radnych gminy Pątnów, przedstawiciela Kuratorium Oświaty Irenę Wydmuch, pracowników Urzędu Gminy Pątnów, sołtysów wsi z gminy Pątnów, przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich, zespołu folklorystycznego z Popowic oraz Koła Łowieckiego "Daniel", kolejarzy i strażaków OSP w Pątnowie. Pani Hanas powitała także przybyłych na uroczystość byłych dyrektorów i pracowników szkoły w Pątnowie, dyrektorów szkół z terenu gminy Pątnów, p. dyrektor Gminnej Biblioteki w Pątnowie, obecnych pracowników ZSS, uczniów i ich rodziców. Dyrektor szkoły powitała również absolwentów pątnowskiej szkoły: gen. brygady Grzegorza Hałupkę, lek. med. Roberta Pakułę oraz dra nauk med. Mikołaja Przydacza, który z okazji jubileuszu ufundował stypendium dla najlepszego ucznia szkoły.

Pani dyrektor powitała też przybyłych na święto pątnowskiej szkoły przedstawicieli mediów: Radia ZW, "Kulisów Powiatu" i "Dziennika Łódzkiego".

 

Dyrektor Hanas w swoim przemówieniu podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do powstania i rozwoju szkoły; inicjatorom, budowniczym, władzom, mieszkańcom Pątnowa, nauczycielom i uczniom. Przypomniała też, że szkoła znacząco się zmieniła w ciągu minionych 60 lat, ale nadal najważniejszy jest w niej uczeń. "Staramy się sprawić, by uwierzył we własne siły, nie bał się marzyć i sięgał gwiazd" - powiedziała p. dyrektor o misji obecnej szkoły w Pątnowie.

Następnie głos zabrał wójt gminy, dr Jacek Olczyk, który w swoim wystąpieniu obszernie przedstawił historię szkolnictwa w Pątnowie oraz ufundował okolicznościową statuetkę. Wójt wspomniał także, że z okazji tej niecodziennej uroczystości dla upamiętnienia jubileuszu wydano specjalny biuletyn, w którym przedstawiono historię szkoły oraz zamieszczono bogatą dokumentację zdjęciową od początków powstania szkoły do chwili obecnej.

Kolejnym punktem obchodów jubileuszu była część artystyczna - inscenizacja wesela Jagny i Boryny na podstawie "Chłopów" Wł. St. Reymonta, który jest patronem szkoły. Przedstawienie okazało się hitem jubileuszu. Gra młodych aktorów, śpiewy, obrzędy i tańce, do których zaproszono niektórych gości, bardzo spodobały się widzom. Pan wójt na antenie Radia ZW powiedział, że "to, co dzisiaj zobaczyliśmy, to skradło show. Wciąż jestem pod wrażeniem młodzieży w Pątnowie i uważam, że jest to najwspanialsza wizytówka tej szkoły. To był wykrzyknik, nawet nie kropka". Wielu zaproszonych gości gratulowało uczniom i ich nauczycielom sukcesu.

 

Po występie uczniów głos zabierali zaproszeni goście, którzy wygłaszali okolicznościowe przemówienia, składali życzenia uczniom i nauczycielom oraz podarowali szkole różne pamiątki.

Ostatnim akcentem uroczystości był poczęstunek dla zaproszonych gości i mieszkańców. Jubileusz 60-lecia był dla wszystkich dużym przeżyciem, z pewnością będzie też niezapomnianym wydarzeniem w historii szkoły w Pątnowie.

                                                       B. Siwuk, M. Pawlik

FOTORELACJA

                                                                                                            

Best webhosting site hostgator coupon and online poker on party poker
Copyright 2011 Szkoła Podstawowa w Pątnowie. Custom Footer text
Joomla Templates by Wordpress themes free