Smaczne koktajle !

Drukuj
Kategoria: Ogłoszenia Szkoła Podstawowa Pątnów
Opublikowano Irena Mierzwiak

W ramach realizacji programu „Owoce i warzywa” uczniowie klasy Vb przygotowali zdrowe i apetyczne koktajle. Do ich sporządzenia wykorzystali różne rodzaje owoców i napoju mlecznego. Mogli fantazjować z doborem składników, by uzyskać  kuszący, smaczny i bogaty w witaminy  napój. Koktajle są bardzo sycące, łatwo przyswajalne, mogą nawet zastąpić podwieczorek czy kolację, są bogatym  źródłem białka i tłuszczu. To jest szczególnie atrakcyjna forma przemycania witamin i minerałów.

Swoimi koktajlami pochwalili się, by zachęcić innych do ich przygotowania i spożycia

          

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Biżuteria dla mamy

Drukuj
Kategoria: Ogłoszenia Szkoła Podstawowa Pątnów
Opublikowano Grażyna Garnczarek

 W dniu 26 maja, obchodzimy w Polsce DZIEŃ MATKI.

Z okazji tego święta uczniowie klasy III b wykonali coś specjalnego, niezwykłego i najcenniejszego - ,, Biżuterię dla Mamy”.

Dlaczego jest ona taka niezwykła? Otóż od października 2019 r. do 11 marca 2020 r., uczniowie gromadzili do słoika kolorowe koraliki. Mogli je zdobyć za: piękne czytanie i pisanie, poprawne liczenie, samodzielne rozwiązanie trudnego zadania, dzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi oraz za wzorowe wypełnianie obowiązków ucznia, pomoc słabszym i potrzebującym oraz za pomoc koleżeńską.

Jednak za zaniedbywanie swoich obowiązków bądź za niegrzeczne i niewłaściwe zachowanie, koralik trzeba było zwrócić.

W ubiegłym tygodniu, podczas zajęć online, dzieci wykonywały z tych koralików dla swoich mam naszyjniki, bransolety, a nawet pierścionki. Podczas pracy wśród uczniów widoczne było ogromne zaangażowanie i skupienie uwagi.

Dzisiaj podczas składania życzeń i wręczania ,, niezwykłej biżuterii”, dzieci dziękowały za cały trud wychowania.

Uczniowie klasy III b z wychowawczynią, pozdrawiają WSZYSTKIE MAMY, życząc jednocześnie dużo radości od swoich pociech.Uśmiech

 Dzisiejszy dzień wyzwolił wiele dobrych emocji, co jest widoczne na zamieszczonych poniżej zdjęciach.

Grażyna Garnczarek

 Galeria zdjęć

Dla Jana Pawła II

Drukuj
Kategoria: Ogłoszenia Szkoła Podstawowa Pątnów
Opublikowano Grażyna Garnczarek

Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu oraz Starostwo Powiatowe w Wieluniu to organizatorzy konkursu plastycznego ,, W 100. ROCZNICĘ URODZIN ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II".

Regulamin konkursu został przesłany w naszej szkole przez Panią Irenę Mierzwiak.

Zachęta oraz wiara we własne siły i możliwości sprawiły, iż cztery uczennice klasy III b - Oliwia C., Weronika D., Maja K. i Hania M., wykonały piękne prace plastyczne, w których widoczna jest dziecięca wrażliwość i naturalność. 

Radość jest tym większa, iż praca Weronki Dydyna została wyróżniona w kategorii klas I - III. To duży sukces uczennicy klasy III b.

Gratulacje należą się wszystkim uczennicom, gdyż sam udział w powiatowym konkursie plastycznym, to duże wyzwanie Uśmiech

                                                                                                      Grażyna Garnczarek

Zdjęcia prac plastycznych

 

Owocowe szaszłyki - klasa I

Drukuj
Kategoria: Ogłoszenia Szkoła Podstawowa Pątnów
Opublikowano Izabela Grondys

Klasa I bierze udział w programie ,,Owoce i warzywa w szkole''. Zadaniem uczniów było wykonanie owocowych szaszłyków. Efekty pracy dzieci są fantastyczne i pomysłowe. Zapraszam do galerii zdjęć:)

zdjęcia

 

Sukces uczennicy klasy II

Drukuj
Kategoria: Ogłoszenia Szkoła Podstawowa Pątnów
Opublikowano Elżbieta Pęcherz

W sytuacji kiedy pozostanie w domu stało się  koniecznością Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu zaprosiła do udziału w konkursie online  „ Moja ulubiona książka – projekt okładki”.

Celem przedsięwzięcia było zachęcenie dzieci do czytania książek, rozwijanie wyobraźni i umiejętności wypowiedzi artystycznej wśród dzieci. 

Nasza uczennica Antosia z klasy II została nagrodzona w konkursie, na który wpłynęło 50 prac w jej kategorii wiekowej. Zaprojektowała okładkę do pięknej książki „Kapelusz Pani Wrony” Danuty Parlak.  

Gratulujemy !!!

Zdjęcia

Best webhosting site hostgator coupon and online poker on party poker
Copyright 2011 Szkoła Podstawowa w Pątnowie. Custom Footer text
Joomla Templates by Wordpress themes free