Żegnaj Zimo, Witaj Wiosno!

Kategoria: Ogłoszenia Przedszkole w Pątnowie
Opublikowano M. Blabuś

20 marca 2015 r. w naszym przedszkolu odbyło się Pożegnanie Zimy, Powitanie Wiosny. Tego dnia wszyscy z grupy starszej przyszli ubrani w kolorze zielonym lub żółtym. Razem z Panią dzieci zrobiły opaski do których wycięły i przykleiły kolorowe kwiaty.

Zgodnie z tradycją naszego przedszkola należało jeszcze pożegnać się ze złą zimą. Dzieci wraz z paniami przygotowały Marzannę.  Po dotarciu nad strumyk tradycyjnymi okrzykami „precz zimo zła”, wierszykami i piosenkami pożegnaliśmy zimę. I rzeczywiście, zima odeszła. Zrobiło się cieplej, a podczas spacerów dostrzegamy coraz więcej zwiastunów wiosny.Przyjście nowej pory roku- wiosny jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie z sobą budząca się do życia przyroda. W salach przedszkolnych zazieleniły się kąciki przyrody. Dzieci same zajęły się hodowlą wiosennych kwiatów. W wazonach pojawiły się bazi i gałązki forsycji.

Więcej zdjęć