ŚWIĘTO KOTA

Kategoria: Przedszkole w Kamionce
Opublikowano Wioletta Hrabańska

17 lutego obchodziliśmy nietypowe święto - „Święto kota”. Dzieci oglądały ilustracje przedstawiające różne koty, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, zabawy ruchowe przy piosenkach o kotach, „kocie masażyki”, rozwiązywanie zagadek – „Z jakiej bajki jest ten kot?”, nawijanie kłębka wełny czy układanie puzzli z kotkami „na czas”, a także śpiewanie kocich piosenek. Poznaliśmy także kotki naszych przedszkolaków. Podczas tych wesołych zabaw nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego święta było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.