Wycieczka do lasu

Kategoria: Przedszkole w Kamionce
Opublikowano Izabela Majchrzak

Korzystając z pięknej, słonecznej pogody dzieci wraz z panią Izą i panią Moniką wybrały się na wycieczkę do pobliskiego lasu w Kamionce. Głównym celem tej wizyty było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego, jakim jest las. Podczas spaceru po ścieżce leśnej dzieci szukały oznak jesieni, podziwiały różne gatunki drzew. Poprzez wzrok słuch i dotyk poznały różnorodność szaty roślinnej: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, runo leśne.

Wycieczka ta była świetną okazją, by przedszkolaki nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie oraz zrozumiały jak duże znaczenie ma las dla zwierząt i ludzi.

Pełne wiedzy i niezapomnianych wrażeń oraz z leśnymi pamiątkami dzieci wróciły do przedszkola.