"Co zanieczyszcza powietrze?" - zabawy badawcze

Drukuj
Kategoria: Przedszkole w Kamionce
Opublikowano Wioletta Hrabańska

12.04.2019 r. przeprowadzone zostały kolejne warsztaty terenowe mające na celu przybliżenie dzieciom tematyki ochrony powietrza. "Co zanieczyszcza powietrze?" - zabawy badawcze w ramach programu edukacji ekologicznej „ Ekominek”.

Przedszkolaki pobrały próbki pyłu: z budynku przedszkola, z budynku mieszkalnego, z budynku zlokalizowanego w pobliżu ruchliwej ulicy, z budynku zlokalizowanego w pobliżu lasu. W tym celu nakleiły na szybie mały kawałek taśmy klejącej o długości 0,5 cm. Dociskały paski taśmy klejącej przesuwając po nich kilkakrotnie palcem. Następnie ostrożnie odkleiły każdy z pasków i przeniosły go na czyste szkiełko podstawowe. Szkiełka z pobranymi próbkami pyłu zostały odpowiednio opisane. Dzieci oglądały każdą próbkę pod mikroskopem.Pod mikroskopem oglądały także inne preparaty- kroplę wody z kałuży, roztoczy kurzu. Wspólnie uczyły się wyciągać wnioski. Próbowały odpowiedzieć na pytanie: czy powietrze, którym oddychamy jest czyste? 

Więcej

Best webhosting site hostgator coupon and online poker on party poker
Copyright 2011 "Co zanieczyszcza powietrze?" - zabawy badawcze . Custom Footer text
Joomla Templates by Wordpress themes free