W II semestrze bieżącego roku szkolnego uczniowie z klas 1-3 zmagali się z zadaniami matematycznymi w ramach ogólnopolskiego konkursu "Puchacz Piotr". Jest to konkurs matematyczny cyklicznie organizowany przez Studio Nauczania Matematyki MathRiders skierowany do wszystkich uczniów klas I-III szkół podstawowych.

Jego celem jest m.in.:

• popularyzacja matematyki;

• rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych dzieci;

• odkrywanie matematycznych talentów;

• kształtowanie umiejętności logicznego myślenia;

• rozwijanie potencjału logicznego uczniów;

• mobilizowanie i motywowanie dzieci do rozwiązywania matematycznych problemów.

Konkurs podzielony jest na trzy etapy o różnej trudności. Etap szkolny, międzyszkolny i III etap – finał. Zadania konkursowe na wszystkich etapach i na wszystkich trzech poziomach są przeprowadzane w formie pisemnej. Obejmują zadania otwarte z matematyki dostosowane do poziomu rozwoju dziecka, a także zadania z zakresu logicznego myślenia. Do etapu I konkursu przystąpiło niemal 40 tysiecy uczniów z całej Polski. Laureatami etapu szkolnego w naszej szkole zostali:

Antoni Soforek kl.1

Ignacy Soforek kl.1

Izabela Podeszwa kl.1

Anna Panek kl.1

Kacper Stasiak kl.1

Filip Stanek kl. 2

Jan Mikolajczyk kl.3

Oskar Stasiak kl. 3

Uczniowie ci zmagali sie z zadaniami w etapie II (międzyszkolnym), zajmując wysokie lokaty.:

Ignacy Soforek - 4 miejsce w II etapie w Wieluniu;

Anna Panek - 8 miejsce w II etapie w Wieluniu;

Oskar Stasiak - 8 miejsce w II etapie w Wieluniu.

Wszyscy nasi uczniowie poradzili sobie świetnie. Jesteśmy bardzo dumni z ich wyników. Serdecznie gratulujemy naszym podopiecznym oraz ich rodzicom.

Życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie matematyki!