16 maja 2022 roku Przedszkolaki z Popowic, wraz z zaprzyjaźnionym przedszkolem z Kamionki, wybrały się na wspaniałą całodniową wycieczkę do ZOO Safari w Borysewie. Ogród Zoologiczny  to wyjątkowe miejsce gdzie można stanąć twarzą w twarz z egzotycznymi zwierzętami z całego świata. Przemierzając alejki zoo kolejką mieliśmy okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki, poznać ich wygląd oraz tryb życia. Świetną atrakcją była możliwość obejrzenia karmienia zwierząt, w naszym przypadku foki o imieniu Dawid. Przedszkolaki uczestniczyły również w zajęciach edukacyjnych z żywymi zwierzętami takimi jak; szynszyla, agama brodata oraz tenerki mniejsze (spokrewnione z jeżami). Na koniec zajęć dzieci mogły przyjrzeć się zwierzętom z bliska a nawet pogłaskać. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami sprawiał, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w naszej pamięci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Zoo było uroczym miejscem do spędzania czasu na świeżym powietrzu. W drodze powrotnej pomimo zmęczenia dopisywał nam dobry humor i wzajemnie dzieliliśmy się wrażeniami z wycieczki. Oczywiście nie mniej wyczekiwanym punktem wycieczki była wizyta w restauracji McDonald (Sieradz), gdzie dzieci miały okazje zjeść swoje ulubione przysmaki.