SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY 'SZALONE LICZBY"

Opublikowano Edyta Klimas

W dniu 4 czerwca 2019 roku uczniowie klas czwartych i piątych wzięli udział w Szkolnym Konkursie Matematycznym     "Szalone liczby". Test, który rozwiązywali składał się z 20 zadań zamkniętych, a na jego rozwiązanie przeznaczono 60 minut. Zadania testowe obejmowały materiał zawarty w podstawie programowej dla klasy IV i V. Wyniki w poszczególnych klasach przedstawiają się następująco: klasa IV: Anna Klimas - I miejsce, Maciej Zarożny - II miejsce, Kacper Mosiala - III miejsce, klasa V: Wiktoria Błach - I miejsce, Matylda Komor i Filip Graczyk - II miejsce, Maja Dydyna - III miejsce. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizator konkursu: Edyta Klimas

OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY

Opublikowano Edyta Klimas

W dniu 7 maja 2019 roku uczniowie klas IV i V naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym "Albus". Uczniowie mieli do rozwiązania 26 zadań testowych w czasie 60 minut. Zadania konkursowe obejmowały zagadnienia zawarte w podstawie programowej określonej dla poszczególnych klas. W konkursie wzięło udział 1572 uczniów całej Polski. Wśród uczniów klas IV na wyróżnienie zasługują Anna Klimas i Kacper Mosiala, którzy zajęli 20 miejsce, a wśród uczniów klas V Maja Gagatek i Filip Graczyk - 23 miejsce w kraju. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nauczyciel prowadzący: Edyta Klimas

Gminne eliminacje do Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Opublikowano Irena Mierzwiak

W dniu 7 marca 2019r. odbyły się gminne eliminacje do Powiatowego Turnieju Wiedzy Pożarniczej uczniów szkół podstawowych i III klasy gimnazjum. I miejsce w kategorii  klas VII-VIII i III gimnazjum  zajął uczeń naszego zespołu Kacper Polak, który reprezentował będzie Gminę Pątnów w rozgrywkach powiatowych.  Konkurs już 29 marca – trzymamy kciuki!

Konkursy plastyczne

Opublikowano Irena Mierzwiak

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnych konkursach plastycznych. Udział ten przyniósł kolejne sukcesy.

W Powiatowym Konkursie Profilaktycznym na plakat ph.:”Żyj zdrowo beznałogowo” uczennica Maja Dydyna z klasy Vb zdobyła WYRÓŻNIENIE.

praca Mai Dydyna

W XV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym ph.: „Przestań liczyć na los – działaj” uczennica Matylda Komor z klasy Va zdobyła II miejsce.

praca Matyldy Komor

GRATULUJEMY !

Konkurs Plastyczny"Zadziwia mnie lub zachwyca"

Opublikowano Irena Mierzwiak

W styczniu 2019 roku  rozstrzygnięty został XX Jubileuszowy Wojewódzki Konkurs Plastyczny pt.: „Zadziwia mnie lub zachwyca”, którego organizatorem był Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu. Uczestnicy w swoich pracach mieli zaprezentować swoje zdumienie, zdziwienie lub zachwyt otaczającego nas świata ludzi, roślin, zwierząt, przygód czy zdarzeń. Na konkurs wpłynęło 133 prace z terenu województwa łódzkiego. Laureatom komisja konkursowa postanowiła  przyznać równorzędne nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Dwie uczennice naszego zespołu otrzymały nagrody: Maja Dydyna w kategorii klas IV-VI oraz Nadia Zając w kategorii klas VII-VIII oraz III gimnazjum.

Nadia Zając                                Maja Dydyna

Wręczenie nagród tradycyjnie odbyło się w czasie ferii zimowych. Gratulujemy!