ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

SZANOWNI RODZICE,

Rok szkolny 2020/2021 w Zespole Szkół Samorządowych im. WŁSt. Reymonta w Pątnowie rozpoczynamy stacjonarnie.

Do szkoły wchodzą wyłącznie uczniowie, za wyjątkiem klasy I. W klasie pierwszej do placówki wchodzi jeden opiekun z dzieckiem. Opiekunowie i dzieci wchodzą w maseczkach. Na teren szkoły wchodzimy obowiązkowo dezynfekując ręce.

Wszyscy uczniowie przynoszą ze sobą torbę, aby zabrać podręczniki....

Kluczyki do szafek dla uczniów klas IV- V udostępnione będą w dniu 2 września pod nadzorem wychowawców klas. Plan lekcji udostępniony będzie na librusie w poniedziałek po godzinie 15.

Do szkoły uczniowie nie przynoszą zbędnych rzeczy oraz niczego od siebie nie pożyczają, ani niczym się nie częstują. Dbają o swoją szafkę, i tam również pozostawiają tylko rzeczy niezbędne do zajęć.

Każda klasa ma przyporządkowaną salę. Uczniowie nie przemieszczają się po szkole na zajęcia. Wyjątek stanowią zajęcia w pracowni fizyczno - chemicznej, do której uczniowie na zajęcia fizyki i chemii wchodzić będą zgodnie z opracowanym  grafikiem uwzględniającym dezynfekcję sali oraz pracownia informatyczna.Następnie  w przypadku podziału na grupy i na zajęcia wychowania fizycznego.

Stołówka szkolna nie będzie funkcjonowała od początku roku, ze względu na przebywanie pracowników na kwarantannie. Zostanie uruchomiona jak tylko pracownicy zostaną dopuszczeni do pracy przez Sanepid. O możliwości korzystania z posiłków zostaniecie Państwo poinformowani.

Wszyscy rodzice bądź prawni opiekunowie są zobligowani do zapoznania się z procedurami dotyczącymi funkcjonowania placówki w czasie pandemii. Zaktualizowane procedury dostępne będą na stronie szkoły i na librusie od 31 sierpnia. Każdy rodzic/ prawny opiekun po zapoznaniu się z nimi wysyła potwierdzenie  za pomocą librusa do wychowawcy klasy.

Kontakty ze szkołą odbywają się poprzez librusa bądż telefonicznie z sekretariatem szkoły, za wyjątkiem sytuacji losowych, nagłych.  Można również umówić się, jeżeli mamy coś do załatwienia i nie można tego ucznić poprzez librusa lub kontakt telefoniczny.

Dowozy i odwozy : Bieniec, Popowice, PKP, kolonia za torem bez zmian. Natomiast ze względu na czerwoną strefę zmiana dotyczy Kamionki i Salamonów. Uczniowie będą dowiezieni w dwóch grupach

I kurs( tak jak zawsze rozpoczyna koło państwa Banasiaków,Parcela Kamionka aż do przystanku Kamionka Kościół)

II kurs od OSP Kamionka, przy lesie, Salamony( uczniowie mogą przyjść na przystanek 10 min później)

HARMONOGRAM ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Klasy. I - III o godzinie 9:00- wejście budynek sp i przedszkole

klasa I wychowawca p. G. Garnczarek, rozpoczęcie na małej sali gimnastycznej

klasa II w zastępstwie za p. Izabellę Grondys p. W. Raducka; sala nr 9

klasa III wychowawca p. E. Pęcherz; sala nr 12

Klasy IV- VIII o godzinie 10:00 wejście główne

korytarz dolny

klasa IV wychowawca p. I. Mierzwiak; sala nr 5

klasa V wychowawca p. M. Raducka; sala nr 2

klasa VIa wychowawca p. G. Kalemba; sala nr 3

klasa VIb wychowawca p. P. Jurczyńska ; sala nr 4

Korytarz górny

klasa VIIa wychowawca p. E. Klimas; sala nr 10

klasa VIIb wychowawca p. M. Pawlik; sala nr 9

klasa VIII wychowawca p. A. Maryniak - Stanek; sala nr 11

Publiczne Przedszkole w  Pątnowie  godz. 11:00 sala gimnastyczna duża

Wychowawca grupy młodszej p. M. Blabuś:

wychowawca grupy starszej p. M. Kałuża

Publiczne Przedszkole w Kamionce godz 10:00

Wychowawca p. W.Hrabańska

Publiczne Przedszkole w Popowicach godz 10:00

Wychowawca p. I. Majchrzak

DOWÓZ I ODWÓZ W DNIU 01.09.2020

Szanowni rodzice godziny są orientacyjne, gdyż nie wiemy ilu uczniów skorzysta z transportu w tym dniu.

klasy I- III

8:00 - PKP, Kamionka,

8:15 - Salamony

8:30 Popowice

8:45 Bieniec

KL. IV- VIII

9:10 - PKP, Kamionka,

9:25 - Salamony

9:40 - Popowice

9:50 - Bieniec

Odwóz klas I- III po dowiezieniu uczniów klas starszych. A odwóz klas starszych o koło godz. 11:00

O wszelkich zmianach będziemy Państwa informować. W razie pytań proszę kontaktować się z sekretariatem szkoły.

Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia

D. Hanas - dyrektor ZSS w Pątnowie