01
01
Zespół Szkół Samorządowych w Pątnowie im. Wł. St. Reymonta o szkole
02
02
Zespół Szkół Samorządowych w Pątnowie im. Wł. St. Reymonta o szkole
03
03
Zespół Szkół Samorządowych w Pątnowie im. Wł. St. Reymonta o szkole
04
04
Zespół Szkół Samorządowych w Pątnowie im. Wł. St. Reymonta o szkole

Wycieczka do Poznania, Biskupina i Gniezna.

     W dniach 28-29 maja 2019r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Poznania, Biskupina i Gniezna

Odwiedzając  Ostrów Tumski w  Poznaniu  uczniowie mieli okazję zobaczyć miejsce gdzie przed 1000 lat Mieszko I zbudował pierwszą Katedrę Polski skąd „promieniowało chrześcijaństwo na cały kraj”.  Poznali piękną legendę koziołków poznańskich, które w samo południe witają  z wieży poznańskiego  Ratusza.   Uczestnicząc w warsztatach piekarniczych dużo dowiedzieli się o tradycji wypieku rogali świętomarcińskich, mieli też okazję skosztować ich wyjątkowego smaku. W drugim dniu odwiedzili najstarszy Gród  Słowiański w Biskupinie. Wiele wrażeń dostarczyła im możliwość spacerowania po terenie osady, którą wybudowano  już w połowie VIII wieku p.n.e. Wchodząc do wnętrz domostw mogli tylko wyobrazić sobie jak żyli  ich przodkowie.

     Kolejnym cennym doznaniem była wycieczka do Katedry w Gnieźnie- gotyckiego kościoła katedralnego znajdującego się na Wzgórzu Lecha w Gnieźnie oraz zatrzymanie się przed Drzwiami Gnieźnieńskimi, które do tej pory oglądali tylko w podręcznikach. Drzwi Gnieźnieńskie to najcenniejszy zabytek sztuki romańskiej w Polsce. Jest na nich przedstawione życie św. Wojciecha. Pamiątkowe zdjęcie zostało wykonane przed pomnikiem Bolesława Chrobrego pierwszego koronowanego władcy Polski wzniesionego przed Katedrą Gnieźnieńską gdzie koronowano w sumie pięciu władców Polski.

Wycieczka była mile spędzonym czasem ale też bardzo cennym doświadczeniem.  Była żywą lekcją historii o tworzeniu się Państwa Polskiego, pierwszych jego władcach, o kształtowaniu się chrześcijańskiego państwa

GALERIA ZDJĘĆ

Best webhosting site hostgator coupon and online poker on party poker
Copyright 2011 Wycieczka do Poznania, Biskupina i Gniezna.. Custom Footer text
Joomla Templates by Wordpress themes free